نظرسنجی: آیا راه اندازی انجمن برای اینگونه نرم افزارها را مناسب میدانید؟
بلی
خیر
[نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راه اندازی انجمن تخصصی سازه
(2015/03/30، 04:36 PM)admin نوشته است:  
(2015/03/30، 03:46 PM)Rambod نوشته است:  salam ostade geramy . vaght bekheir . lotfan rahnemaee befermaeed ke chegoone mishavad divar boreshy ra model kard ?
ba sepas

با سلام
بهترین شیوه برای مدلسازی دیوار برشی در نرم افزار OpenSEES استفاده از میله های مورب معادل میباشد. البته روشهای دقیق تر هم موجود هست که پیشنهاد میکنم جهت دانلود به لینک های زیر مراجعه نمایید

کلیک کنید1

کلیک کنید2

پاینده باشید

ba salame mojadad
peiro e matlabe mazkoor,zaheran mishavad dar nahie va dahane ee ke niaz be divar boreshy darim (dar beine do sotoon) yek sotoon digar tabie kard o sepas dotarafe anra regid kard (zaheran dr.khan mohammady daneshgah Tehran in tosie ra karde)
lotfan rahnemaee befarmaeed ke in ravesh karbodr darad ya kheir
har 2 linke e ke lotf farmoodid ro didam amma motasefane natavanestam az an baraye model khod rahkary biabam
linke 2 om ke yek maghale bood o nahve barname nevisy dar an zekr nashode bood

mamnoon mishavam dastoore ejraee divar boreshy ra befarmaeed
rambod
پاسخ
با سلام دوستان من یک سیستم یک درجه آزادی با یک المان رو مدلسازی کردم و زلزله طبس رو بش اعمال کردم با روش نیومارک تحلیل می کنم تا آخرین لحظه زلزله تحلیل نمیشه.زلزله 32 ثانیه هستش ولی تحلیل تا ثانیه دهم انجام میشه.لطفا راهنمایی کنید
فایل پیوست ایرادی رو که نرم افزار میگیره نشون داده
در صورت نیاز می تونم کد نوشته شده رو ایمیل کنم

ممنون    
پاسخ
(2015/04/12، 12:44 AM)saeedroozbahani نوشته است:  با سلام دوستان من یک سیستم یک درجه آزادی با یک المان رو مدلسازی کردم و زلزله طبس رو بش اعمال کردم با روش نیومارک تحلیل می کنم تا آخرین لحظه زلزله تحلیل نمیشه.زلزله 32 ثانیه هستش ولی تحلیل تا ثانیه دهم انجام میشه.لطفا راهنمایی کنید
فایل پیوست ایرادی رو که نرم افزار میگیره نشون داده
در صورت نیاز می تونم کد نوشته شده رو ایمیل کنم

ممنون

با سلام
دوست عزیز مدل شما همگرایی رو از دست میده و طبیعیه که تا پایان زلزله پیش نره. المان رو تقویت یا از مصالح جدید و مقاوم تر استفاده کنید
پاینده باشید
پاسخ
ba salame mojadad
peiro e matlabe mazkoor,zaheran mishavad dar nahie va dahane ee ke niaz be divar boreshy darim (dar beine do sotoon) yek sotoon digar tabie kard o sepas dotarafe anra regid kard (zaheran dr.khan mohammady daneshgah Tehran in tosie ra karde)
har 2 linke e ke lotf farmoodid ro didam amma motasefane natavanestam az an baraye model khod rahkary biabam

rambod
پاسخ
(2015/04/13، 11:29 AM)Rambod نوشته است:  ba salame mojadad

rambod
با سلام
دوست عزیز راهکاری که میفرمایید یکی از روش های مدلسازی دیوار برشی هست و صحیح هم هست. شما باید دیوار رو در این روش به صورت یک ستون دیگر فرض بفرمایید. دستور خاصی برای اینکار نیست. کاملا شبیه مدلسازی یک ستون.
پاینده باشید
سعی کنید فارسی بنویسید
پاسخ
سلام به همه دوستان
می خواستم بدونم برای محاسبه شاخص خرابی برای کل سازه(گلوبال) چه شاخص خرابیی برای سازه های فولادی خوبه و مناسب؟ و اینکه شاخص خرابی پارک-انگ یا کراوینکلر رو چ جوری میشه برای یک مدل چند درجه آزادی در اپن سیز محاسبه محاسبه کرد؟؟
دوستان اگه یک مثال عددی بزنید یا اگه کدی دارید که میشه ازش استفاده کرد بسیار ممنون میشم؟
پاسخ
با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر به خاطر ایجاد انجمن سازه

با توجه به اینکه در نرم افزار Etabs جرم را فقط به طبقه بام و خرپشته و تیر های اطراف سازه ( قسمت خارجی سازه ) اختصاص می دادیم حال نحوه اعمال جرم در نرم افزار OpenSEES به چه صورت می باشد ؟؟؟
پاسخ
(2015/05/07، 11:47 AM)Sina1987 نوشته است:  با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر به خاطر ایجاد انجمن سازه

با توجه به اینکه در نرم افزار Etabs جرم را فقط به طبقه بام و خرپشته و تیر های اطراف سازه ( قسمت خارجی سازه ) اختصاص می دادیم حال نحوه اعمال جرم در نرم افزار OpenSEES به چه صورت می باشد ؟؟؟

ع سلام در ETABS ، جرم را فقط به بام و خرپشته و تیرهای اطراف نمی دادیم؟؟؟
معمولا در mass source جرم را بصورت mass definition>from load یا گزینه پایین آن تعیین میکنیم. که خود نرم افزار بصورت خودکار وزن هر طبقه (البته بعد از بارگذاری گسترده بر روی سقف ها و تیرهای کناری) را محاسبه و بر g تقسیم و سپس مقدار جرم سازه را محاسبه می کرد.
در opensees هم شما وزن هر طبقه را حساب کن بعد به g تقسیم کن (فقط به واحدهایی که داری استفاده می کنی دقت کن که مقدار جرم رو اشتباه بدست نیازی) و سپس متناسب به سهم جرم بر یا بار بر هر گره مقدار جرم را بصورت متمرکز در گره ها وارد کن. در اپن سیز معمولا جرم های انتقالی را وارد می کنیم نه جرم های دورانی مگر اینکه پیچش و دوران برای ما مهم باشد
mass $idnode $mass_story1_x $mass_story2_y 0.0
موفق باشید
پاسخ
با عرض سلام و خسته نباشید

دستورات انتقال هندسی رو برای تیرها و ستون ها و مهاربندها نوشتم و ضمیمه کردم
پس از اجرای Run نرم افزار ، Error که ضمیمه کردم رو میاره
محورهایی محلی که برای مقاطعم انتخاب کردم رو هم ضمیمه کردم

ممنون میشم اگه بنده رو راهنمایی بفرمائید

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
(2015/05/08، 01:23 PM)avenger88 نوشته است:  
(2015/05/07، 11:47 AM)Sina1987 نوشته است:  با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر به خاطر ایجاد انجمن سازه

ع سلام در  ETABS ، جرم را فقط به بام و خرپشته و تیرهای اطراف نمی دادیم؟؟؟
معمولا در mass source جرم را بصورت mass definition>from load یا گزینه پایین آن تعیین میکنیم. که خود نرم افزار بصورت خودکار وزن هر طبقه (البته بعد از بارگذاری گسترده بر روی سقف ها و تیرهای کناری) را محاسبه و بر g تقسیم و سپس مقدار جرم سازه را محاسبه می کرد.
در opensees هم شما وزن هر طبقه را حساب کن بعد به g تقسیم کن (فقط به واحدهایی که داری استفاده می کنی دقت کن که مقدار جرم رو اشتباه بدست نیازی) و سپس متناسب به سهم جرم بر یا بار بر هر گره مقدار جرم را بصورت متمرکز در گره ها وارد کن. در اپن سیز معمولا جرم های انتقالی را وارد می کنیم نه جرم های دورانی مگر اینکه پیچش و دوران برای ما مهم باشد
mass $idnode $mass_story1_x $mass_story2_y 0.0
موفق باشید

پلان ، بارگذاری و مشخصات پروژه پروژه

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

.xls   Maghatea - 5 Story.xls (اندازه: 46/5 KB / تعداد دفعات دریافت: 4)
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان