نظرسنجی: آیا راه اندازی انجمن برای اینگونه نرم افزارها را مناسب میدانید؟
بلی
خیر
[نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راه اندازی انجمن تخصصی سازه
با سلام.
من در زمینه اتصالات دارم کار ميکنم. کد های مربوطه رو چطور پیدا کنم.
به ویژه اینکه اتصال side plate برای نرم افزار تعریف شده؟
با تشکر از زحمات بی بدیل حضرت عالی که مبین راه ما دانشجویان هستند.
پاسخ
سلام ، یک سازه سه بعدی بتنی به همراه بادبند فلزی در اپنسیس مدل کرده ام ولی جواب جابجایی سازه به همراه بادبند و بدون همراه بادبند یکی میشود یعنی اپنسیس بادبند را در نظر نمیگیرد ، مدل را با osp چک کرده ام مشکلی ندارد به نظر شما اشکال کار من کجاست.
یک سوال دیگر در خصوص لینک متلب و اپنسیس داشتم آیا میتوان در اپنسیس کاری کرد که متغیرهای خود را از متلب بگیرد .
باتشکر از سایت خوبتان و صبر و حوصله ای که برای کاربران میگذارید.
پاسخ
(2016/08/07، 09:00 PM)smd نوشته است:  با سلام.
من در زمینه اتصالات دارم کار ميکنم. کد های مربوطه رو چطور  پیدا کنم.
به ویژه اینکه اتصال side plate برای نرم افزار  تعریف شده؟
با تشکر از زحمات بی بدیل حضرت عالی که مبین راه ما دانشجویان هستند.

با سلام
دوست عزیز اتصالت عمدتا در اپنسیس بصورت فنرهای پیچشی مدلسازی میشوند. در اکثر مطالعات انجام شده برای بدست آوردن رفتار مناسب برای شبیه سازی side plate از روش سعی و خطا اسفاده شده است.
پاینده باشید
پاسخ
(2016/08/23، 09:58 PM)mosy نوشته است:  سلام ، یک سازه سه بعدی بتنی به همراه بادبند فلزی در اپنسیس مدل کرده ام ولی جواب جابجایی سازه به همراه بادبند و بدون همراه بادبند یکی میشود یعنی اپنسیس بادبند را در نظر نمیگیرد ، مدل را با osp چک کرده ام مشکلی ندارد به نظر شما اشکال کار من کجاست.
یک سوال دیگر در خصوص لینک متلب و اپنسیس داشتم آیا میتوان در اپنسیس کاری کرد که متغیرهای خود را از متلب بگیرد .
باتشکر از سایت خوبتان و صبر و حوصله ای که برای کاربران میگذارید.

با سلام
به اختمال زیاد مهاربندها را به درستی مدلسازی نکرده و یا سختی آنها در برابر سختی قاب ناچیز است. مدل را از طریق بخش شاوره مدلسازی ارسال نمایید.
در مورد سوال دوم پاسخ مثبت است و لینک اپنسیس و متلب به همین مفهوم است. متاسفانه برخی عزیزان عنوان لینک متلب و اپنسیس را در عناوین دوره خود آورده ولیکن صرفا نمودارها را از طریق متلب رسم مینمایند. در صورتی که لینک واقعی بمفهوم ارتباط هر دو نرم افزار با هم بصورت دوسویه است.
پاینده باشید
پاسخ
با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از راهنمائیهای ارزنده شما استاد محترم ،سه سوال خدمت شما داشتم:                                                                                                                                                            1-اینکه در سازه  من که به صورت سه بعدی است و اتصالات گیردار است آیا میتوان مهاربندها را هم گیردار تعریف کرد در صورت امکان برای هر اتصال باید چند گره تعریف کنم .در حال حاظر من فقط یک گره تعریف کرده ام و تیر و ستون و بادبند را به همان یک گره وصل کرده ام ولی جواب جابجائیهایم بدون بادبند و با بادبند یکی است که انگار اپنسیس بادبند را در نظر نمیگیرد.
2-اگر باید مهاربند مفصلی تعریف شود در هر اتصال باید چند گره تعریف کنم .(با فرض اتصال تیر و ستون گیردار و اتصال بادبند مفصلی و اتصال برای سازه سه بعدی باشد)
3-در خصوص لینک متلب و اپنسیس که میخواهم متغیرهامو در متلب تعریف کنم و اپنسیس متغیرها مو از متلب بخونه چه دستوری را باید در اپنسیس استفاده کنم و چگونه استفاده کنم .
پاسخ
(2016/08/30، 06:53 PM)mosy نوشته است:  با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از راهنمائیهای ارزنده شما استاد محترم ،سه سوال خدمت شما داشتم:                                                                                                                                                            1-اینکه در سازه  من که به صورت سه بعدی است و اتصالات گیردار است آیا میتوان مهاربندها را هم گیردار تعریف کرد در صورت امکان برای هر اتصال باید چند گره تعریف کنم .در حال حاظر من فقط یک گره تعریف کرده ام و تیر و ستون و بادبند را به همان یک گره وصل کرده ام ولی جواب جابجائیهایم بدون بادبند و با بادبند یکی است که انگار اپنسیس بادبند را در نظر نمیگیرد.
2-اگر باید مهاربند مفصلی تعریف شود در هر اتصال باید چند گره تعریف کنم .(با فرض اتصال تیر و ستون گیردار و اتصال بادبند مفصلی و اتصال برای سازه سه بعدی باشد)
3-در خصوص لینک متلب و اپنسیس که  میخواهم متغیرهامو در متلب تعریف کنم و اپنسیس متغیرها مو  از متلب بخونه چه دستوری را باید در اپنسیس استفاده کنم و چگونه استفاده کنم .

با سلام
1- برای فرض گیرداری نیاز به معرفی گره جدید نبوده و در یک گره تمامی المان ها متصل می شوند.
2- برای مفصلی شدن این قاعده را باید در نظر بگیرید که برای تیرها و ستون ها صرفا یک گره و به ازای هر مهاربند یک گره اضافی معرفی نمایید.
3- برای بحث لینک متلب و اپنسیس یک جلسه حضوری نیاز دارید.
پاینده باشید
پاسخ
درود خدمت اساتید عزیز
من در زمینه اتصالات و تحلیل دینامیکی افزایشی مشغول پایان نامه هستم
برای استفاده از رکورد های جدید به مشکل خوردم
با استفاده از نمونه تحلیل IDA کتاب آقای حسینی پیش رفتم با رکورد زلزله طبس به جواب میرسم ولی رکورد های جدید متاسفانه ارور میده
نیازمند راهنمایی از اساتید عزیز هستم
پاسخ
سلام
برای تحلیل دینامیکی غیرخطی سازه بتنی از المانهای تیرو ستون غیرخطی با پلاستیسیته گسترده استفاده کرده ام.
ممکنه بفرمایید فرق پلاستیسیته گسترده با متمرکز چیست؟ و آیا در جوابهای تحلیل مشکلی بوجود میاید؟
با تشکر
پاسخ
فکر کنم بهتر باشه انجمنی که به صورت تخصصی مربوط به نرم افزار کتیا باشه هم ایجاد بشه
با تشکر
پاسخ
(2016/10/17، 08:17 PM)reza_1368 نوشته است:  درود خدمت اساتید عزیز
من در زمینه اتصالات و تحلیل دینامیکی افزایشی مشغول پایان نامه هستم
برای استفاده از رکورد های جدید به مشکل خوردم
با استفاده از نمونه تحلیل IDA کتاب آقای حسینی پیش رفتم با رکورد زلزله طبس به جواب میرسم ولی رکورد های جدید متاسفانه ارور میده
نیازمند راهنمایی از اساتید عزیز هستم

با سلام
ممکنه سازه شما به نحوی باشه که نتونه زلزله جدید رو تحمل کنه. میتونید با ریزتر کردن گام تحلیل به مراحل بهتری برسید.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان